Homeopatija lahko zelo hitro pomaga pri različnih ranah, poškodbah mišic, zvinih, nategnjenih mišicah, ipd.
MODRICE:
Za vse vrste poškodb, pri katerih pride do izliva krvi (hematom) ali ki so posledica preobremenjenosti mišic, lahko uporabimo homeopatsko zdravilo Arnica montana.
POVRŠINSKE POŠKODBE:
Površinske rane, ki se slabo celijo (npr. ob padcu s kolesom) je treba najprej temeljito očistiti in razkužiti.
Homeopatsko zdravilo Calendula officinalis ublaži bolečine, prepreči infekcijo, gnojenje in grdo brazgotinjenje rane, ter pospeši zaraščanje.
BOLEČINA, KI IZVIRA IZ ŽIVCA (NEVRALGIJA):
Če poškodujemo del telesa, ki vsebuje veliko živčnih končičev (na primer prst ali trtica) nam bolečine ublaži Hypericum perforatum. Uporabimo ga lahko tudi po zobozdravniških posegih.
UREZNINE:
Za ureznine in ravne reze je primerno homeopatsko zdravilo Delphinium staphisagria
(Staphisagria).
BOLEČINE V SKLEPIH (ZVIN, REVMA, ipd.):
Rhus toxicodendron je primeren za bolečine v sklepih (zvin, revma, ipd.) ki so na začetku gibanja bolečine močnejše, s premikanjem pa počasi izzvenijo.
Pri bolečinah kjer je vsak, tudi najmanjši premik (na primer pri dihanju), boleč, nam lahko pomaga Bryonia. Zanjo je značilno, da nam močnejši pritisk na boleče mesto prinese olajšanje. Zato ležimo na boleči strani telesa.
Apis mellifica nam pomaga pri bolečinah (npr. po zvinu gležnja), za katera je značilna zbadajoča, vroča, rdeča oteklina. Ob pritisku na oteklino se pozna odtis. Znaki bolečine nas spominjajo na čebelji pik.
POŠKODBE LIGAMENTOV, POKOSTNICE, ipd.:
Pri športnih poškodbah nam pogosto lahko pomaga Ruta graveolens, ki je preizkušeno homeopatsko zdravilo za poškodbe ligamentov in mehkega tkiva. Zelo dobro deluje pri poškodbah pokostnice.